Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla
      Tıkla
ANASAYFA AMAÇ ÇALIŞILAN YOLLAR KAPALI YOLLAR YOL DURUMU HAVA DURUMU GENEL AKADEMİK ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM . TÜRKÇE ENGLISH
GENEL BİLGİLER: Yola Tanımları ; Yol Uzunlukları ; Necatibey Metro İstasyonu ;  Marmaray Projesi ; Wonderland Eurasia-Ankapark ; Ard Germe (Post Tension) ; İzmit Körfez Geçişi Osmangazi Köprüsü ; Malazgirt Bulvarı ; Yavuz Sultan Selim Köprüsü Betonarme ve Çelik İmalatlar ; Avrasya Tüneli ; Kanal İstanbul ; Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı ATG ; Ankara Panoramik Fotoğraflar ; Tünel Delme Makinesi TBM ; Batıkent-Sincan Metrosu ; Kızılay-Çayyolu Metrosu ; İstanbul Üç Katlı Büyük Tüneli ; Yenimahalle-Telsizler-Şentepe Teleferik Hattı ; Atatürk Kültür Merkezi-Kızılay Metro Hattı ; Çanakkale Boğazı Köprüsü ; Karayolu Güvenliği ve Bileşenleri ; ULUSAL LİTERATÜRDE YAYIMLANMIŞ YAZILARIM ; Ankara Keçiören Metrosu ; Kızılay-Dikmen-TRT Metro Hattı Önerisi ; Ankara Haberleri ; İstanbul Haberleri ; İstanbul Çamlıca TV Vericileri Kulesi ; Kamu Yönetiminde Kifayetsiz Muhterislik ; Ankara Harikalar Diyarı ; Yusufeli Barajı ve HES ; İstanbul Atatürk Kültür Merkezi ; Ankara Atakule ; Mogan Park ; Camiler ; Karız Kanalları - Çin ; Köşem Yazıları-1 ; Kömürhan Köprüsü ; Söğütözü Yeraltı Otoparkı ; AŞTİ-Bağlıca-Yapracık Yolu ; Anıtkabir ; Köşem Yazıları-2 ; Galataport ; Akkuyu Nükleer Güç Santralı ; Köşem Yazıları-3 ; Misafir Yazarlar ; GENEL BİLGİLER
AKADEMİK ÇALIŞMALARIM: KONFOR ESASLI GÜZERGAH ANALİZİ ; TÜRKİYE KARAYOLLARININ GELECEĞİNDE AVRUPA BİRLİĞİ ETKİSİ ; YOL DURUMU YÖNETİM SİSTEMİ ; YOL DURUMU HABER KUŞAĞI ; OTOYOL YÜZEY SUYU DRENAJI ; AVRUPA ÜLKELERİNDEKİ TÜNEL GÜVENLİĞİ MEVZUAT DÜZENLEMELERİ VE UYGULAMALARI ; KARAYOLU TÜNELLERİNİN SINIFLANDIRILMASI ; KARAYOLU ALTYAPISI GÜVENLİK YÖNETİMİ SİSTEMİNİN BİLEŞENLERİ ; KARAYOLU AĞI İÇİN GÜVENLİK TEFTİŞİ GEREKLİLİKLERİ VE UYGULAMALARI ; KARAYOLU ALTYAPISI GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ :  AKADEMİK ÇALIŞMALARIM KÖŞEM YAZILARIM : YAPRAK ; GERÇEK ; BALON ; ANLAŞILMAK ; ANLAMAK ; SELAM ; HASET ; İBRET ; ÖVÜNÇ ; KIYTIRIK ; DÖNGÜ ; RİSK ; KİBİR ; ISRAR ; GIPTA ; TEMEL ; ZEMİN ; HASRET ; SEVİYE ; HEDEF ; ZIRVA ; ZEKA VE AKIL ; İYİ Kİ ; KEŞKE ; YETER ; İLHAM ; VEFA ; FARK ; HAFIZA ; HİÇ ; HAYAL ; SONSUZLUK ; VERİM ; MENFAAT ; KÖSTEK ; BUGÜN NE YAPTIN ; İNSAF ; GÜÇ ; HAKİMİYET ; YASAK ; AHESTE ; DERS ; BUGÜN NE İÇİN ; ÇAĞRIŞIM ; DUA ; ADALET ; SAĞLIK ; HIRS ; KIZMAK ; TECRÜBE ; DENGE ; YÖNETİŞİM ; ÇAN EĞRİSİ ; MERAK ; BEKLENTİ ; ÇALIŞMA AHLÂKI ; MESLEK AHLÂKI ; ÇARE ; DESTEK ; KATKI ; MERHAMET ; SABIR ; KISKANÇLIK ; BEKLEMEK ; GÜN : PLANLAMA ; BÜYÜKLENMEK ; İNANÇ VE İMAN ; ZALİM VE MAZLUM ; TEK YÜZLÜLÜK VE ÇOK YÜZLÜLÜK ; YANLIŞ VE YALAN ; BAKMAK VE GÖRMEK ; ÖĞRENMEK ;  ÖĞRETMEK ; PAYLAŞMAK ; KONUŞMAK VE YAZMAK ; KÖŞEM YAZILARIM
Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla
GENEL BİLGİLER
 
Copyright ©2009 Mehmet Gürsoy
Tıkla
ANKARA HABERLERİ (11.11.2019-16.40.18)

Ankara da planlanan, projelendirilen, yapımı devam eden çalışmalarla ilgili derlediğim bilgiler ile araştırma-geliştirme faaliyetlerim sonucundaki önerilerim, özet olarak aşağıda verilmiştir. Detaylı bilgilere ise başlıklar ve fotoğraflar üzerinden erişilebilir.

RAYLI SİSTEMLER AĞI - ANKARA 

    Ankara toplu taşıma sisteminin en önemli bölümünü            oluşturan raylı sistemler ağı (Kasım 2019).

AŞTİ-BAĞLICA-YAPRACIK YOLU - ANKARA  


Bağlıca Bulvarı, Ankara Çevre Otoyolunun altından geçerek Yapracık tolu konut alanına kadar uzatılıyor. Kavşak çalışmaları devam ediyor.


SÖĞÜTÖZÜ YERALTI OTOPARKI - ANKARA  15.10.2019


Ankara Söğütüzünde YDA Center-Ufuk Üniversitesi Caddesi arasındaki alanda 5 katlı yeraltı otoparkı yapıldı. Giriş ve çıkışları 1437.caddeden olacak otoparkın mülkiyetinin Ankara Büyükşehir Belediyesine ait olduğu belirtiliyor. 
 


ESKİŞEHİR YOLUNA ALTERNATİF YOLLAR - ANKARA   25.07.2017

Ankaranın batısında bulunan yerleşim alanlarının şehir mekezine bağlantısını sağlayan Eskişehir yolunun yetersiz kalması nedeniyle alternatif yeni yollar yapılması gerekli olmuştur. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde planlanan önemli yollar ve bağlantı yolları haritada gösterilmiştir. Birkaç yolun yapımına hızla başlanmıştır.

ESKİŞEHİR YOLU-İNCEK BAĞLANTISI  ANKARA   16.12.2017

Eskişehir yolundan (Dumlupınar Bulvarı), ODTÜ ile Bilkent arasından, ODTÜ arazisinin batı kıyısından, Ankaranın zirvedeki yerleşim yerlerinden olan İncek bölgesine karayolu bağlantısı yapılıyor. Böylece, mevcut durumda Angora bulvarı, Ümitköy üzerinden yapılan ulaşım doğrudan yeni yoldan yapılabilecek.
  


ATAKULE - ANKARA   08.04.2019

Ankaranın Çankaya ilçesinde ve şehrin zirve noktasında bulunan  Atakulenin alışveriş merkezi bölümü yeniden yapıldı. Önceden AVM dışında kalan kule, yeni yapıda AVM içine dahil edilmiş olup AVM içinden kuleye çıkılabiliyor.ANKARA İÇİN YENİ METRO HATLARI   01.03.2019

31 Mart 2019 seçimlerinde Ankara Büyükşehir Başkanlığına aday olan Mehmet ÖZHASEKİ nin metro projeleri; 
*26 km ve 7 istasyonlu Kuyubaşı-Esenboğa Havalimanı-Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hattı
*3,3 km Atatürk Kültür Merkezi-Hızlı Tren Garı-Kızılay hattı (yapımı devam ediyor)
*788 m AŞTİ-Söğütözü Ankaray istasyonu bağlantısı 
*14 km Hızlı Tren Garı-Etlik Şehir Hastanesi-Ovacık hattı
*11 km Hızlı Tren Garı-Siteler-Kuyubaşı hattı
*10 km Dikimevi-Natoyolu-Nata Vega Hattı
*5 km Söğütözü-Yüzüncüyıl-ODTÜ hattı
*8 km ODTÜ-Macunköy Metro İstasyonu bağlantısı
*8 km Batı Merkezi-Ümitköy Metro İstasyonu Bağlantısı
*5 km Törekent-Yenikent bağlantısı
*10 km Koru İstasyonu-Yaşamkent-Bağlıca hattı


HARİKALAR DİYARI - ANKARA  02.04.2019

Ankara-Ayaş yolu üzerine bulunan Harikalar Diyarı Parkı, oyuncakları, açık hava konser alanı, süs havuzu, piknik alanları ile Ankaranın gezilmeye görülmeye değer bir köşesidir.

Ankara nın güney illerine çıkışını sağlayan Konya yolunun (Mevlana Bulvarı) Kepekli rampası geçişine alternatif olarak bir KARAYOLU TÜNELİ çok gerekli görünüyor.
Ahlatlıbel kavşağının zirvede yer aldığı güzergahın hem Ankara hem de Gölbaşı tarafındaki rampalarda yoğun trafik oluşuyor, ayrıca ölümlü kazalarda meydana geliyor.
3800 m uzunluğunda %0,5 boyuna eğime sahip olacak tünel, can mal ve zaman kayıplarını en aza indirecek.

Sincan-Batıkent-Kızılay-Çayyolu arasında hizmete açık olan  metro hattının Çayyolu2 istasyonundan sonra devam ettirilerek öncelikle, Konutkent ve Yaşamkent te uzatılması sonrasında ise çevre otoyolunun altından geçirilerek TOKİ Turkuaz Evlerine erişmesi gerekiyor. Böylece, TOKİ Yapracık Konutlarına da hizmet vermesi sağlanabilecek.


Ankara Söğütözü Metro İstasyonu çıkışında, Eskişehir yolunu (Dumlupınar bulvarı) geçen bir yaya üstgeçidi mevcut. Çelik olarak inşa edilen yapı, oldukça yıpranmış, reklam levhaları ile statiği bozulmuş ve merdivenlerindeki sorunlar nedeniyle de kullanım zorluğu olan, yaşlı ve engelliler için ise kullanılamaz durumda
Bunun yerine, 4 adet rampadan oluşan, merdiveni ve işletme masrafları olmayan, her kullanıcıya uygun, yürünebilecek bir üstgeçit öneriyorum.
Ayrıca, metro istasyonunun -1 katından Eskişehir yolunu geçecek bir altgeçit yapılmasını da zorunlu görüyorum.
KIZILAY-AYRANCI-DİKMEN-ORAN (TRT) METRO HATTI ÖNERİSİ  30.04.2018

    

Ankara şehrinin ve metro sisteminin merkezi konumundaki Kızılay dan, şehrin güney bölümünde kalan Çankaya ilçesi sınırları içindeki Ayrancı, Dikmen, Oran bölgesine metro hattı yapılabilirliğini incelemeye yönelik çalışmamı ve önerdiğim güzergahı bulabilirsiniz. 

SORU: Oran dan sonra nereye?
Ankara Keçiröen ilçesi Şehitler İstasyonu ile Atatürk Kültür Merkezi arasında yapılan metro hattı hizmete açıldı. Hattın, Kızılay a kadar 3,3 km uzatılması ve 3 adet istasyonu kapsayan ihale yapıldı, şantiyeleri kurma çalışmaları başladı. Mayıs 2015 te önerdiğim güzergahı revize edip tekrar önerdim. 
SORU: Kızılay istasyonu nereye yapılacak?Ankara-Eskişehir yoluna paralel olarak açılan Sabancı Bulvarının devamı niteliğindeki Bağlıca Bulvarı, TOKİ Prestij Bloklarının kuzeyinde kalan kesimde yapılan bir trompet kavşak ile Etimesgut a Bağlanıyor.  
Böylece, Eskişehir yönünden gelenler, Koru kavşağından sola dönerek Bağlıca Bulvarı-Trompet Kavşak üzerinden Etimesgut a gidebilecek.
Etimesgut tan gelenler ise, Bağlıca bulvarına çıkarak Ankara, Eskişehir, Koru-Çayyolu yönüne gidebilecekler.
Kızılay-Batıkent-Sincan metrosunun Yenimahalle İstasyonunun yanına yapılan teleferik istasyonu ile başlayan hat, 1. aşamada Telsizlere kadar yapılıp hizmete açıldı. 2. aşamada ise Şentepe ye kadar uzatılarak toplu taşımada kullanılan ilk teleferik olarak hizmete girdi.
Proje, mühendislik uygulamaları açısından, hem yapım esnasında hem de işletimde çok özel detayları içeriyor. Özellikle Telsizler istasyonundaki depo ve bakım merkezi görülmeye ve incelemeye değer.
Keçiören, Ankara nın kalabalık ilçelerinden olup şehir merkezine ulaşımda zorluklar vardı. Kızılay-Batıkent-Sincan metrosunun Atatürk Kültür Merkezi istasyonu ile Keçiören in Gazino olarak bilinen bölgesindeki Şehitler istasyonu arasında, 9220 metre uzunluğunda 9 istasyonu olan metro hattı Ocak 2017 de hizmete açıldı.

http://yoldurum.com/index.php?sayfa=genel&cat=39

Ankara Garının ana girişi, Ulus yönünden ve Talatpaşa Bulvarı üzerindendi.  Tarihi sayılan bina aynen korundu. Girişi Maltepe tarafından olan Celal Bayar Bulvarı üzerine yüksek hızlı trenlere hizmet verecek yeni gar binası yapıldı.

Buna göre, YHT dışındaki tren yolcuları eski gar binasındaki 1. ve 2. peronlardan inip binecek. 3. peron ise Başkentray olarak hizmete açılan Sincan-Ankara-Kayaş Banliyo hattına ayrıldı. Dolayısıyla yeni garda 4, 5, 6. peronlar bulunuyor. 

Yeni gardan eski gara ve banliyö peronuna yaya üstgeçidi ile geçiliyor.

http://www.yoldurum.com/index.php?sayfa=genel&cat=30


ANKARA HAYVANAT BAHÇESİ VE TEMA PARK - ANKAPARK    17.05.2018

Ankara Atatürk Orman Çiftliği arazisi içinde, Yenimahalle köprülü kavşağından başlayarak Anadolu bulvarına kadar uzanan 4 km uzunluğundaki alanda ANKAPARK-Ankara Hayvanat Bahçesi ve Tema Park yapılıyor.

Mayıs 2018 itibarıyla, Tema Park kısmının tamamlandığı ve işletmeci ihalesine çıkılacağı açıklandı. Hayvanat bahçesinde ise çalışmalar devam ediyor.

Ayrıca, Çiftlik kavşağı ile Anadolu bulvarı ve İstanbul Yolu-Ankara çayı arasında kalan alan 6500 araçlık otopark olarak ayrıldı.

http://www.yoldurum.com/index.php?sayfa=genel&cat=13


70 : KÖŞEM Yazıları-6 ( 03.12.2021 )
69 : KÖŞEM Yazıları-5 ( 27.11.2021 )
68 : EVLİLİK; nasıl yaşar ve yaşatılır ( 20.06.2021 )
67 : KÖŞEM Yazıları-4 ( 22.08.2021 )
66 : Misafir Yazarlar ( 23.06.2020 )
65 : KÖŞEM Yazıları-3 ( 22.08.2021 )
64 : AKKUYU Nükleer Güç Santralı ( 06.08.2020 )
63 : GALATAPORT - İstanbul ( 17.10.2021 )
62 : KÖŞEM Yazıları-2 ( 19.11.2021 )
61 : MANAVLAR-Anadoluya ilk yerleşen Türkler ( 28.11.2019 )
60 : ANITKABİR - Ankara ( 23.10.2019 )
59 : AŞTİ-Bağlıca-Yapracık Yolu ( 17.10.2019 )
58 : Söğütözü Yeraltı Otoparkı ( 17.10.2019 )
57 : Kömürhan Köprüsü ( 08.10.2019 )
56 : Köşem Yazıları KAYAN YAZI Metni ( 03.12.2021 )
55 : KÖŞEM Yazıları-1 ( 04.11.2021 )
54 : Karız Kanalları - Çin ( 14.06.2019 )
53 : Camiler ( 11.09.2019 )
52 : Akademik Çalışmalar Kayan Yazı Metni ( 13.12.2019 )
51 : Genel Bilgi Kayan Yazı Metni ( 10.07.2020 )
50 : Mogan Park - Gölbaşı / Ankara ( 08.04.2019 )
49 : Atakule- Ankara ( 12.04.2019 )
48 : Atatürk Kültür Merkezi - İstanbul ( 21.01.2021 )
47 : Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santralı - Artvin ( 23.09.2021 )
46 : Harikalar Diyarı ( 02.04.2019 )
45 : Kamu Yönetiminde Dunning-Kruger (Kifayetsiz Muhterislik) ( 20.03.2019 )
44 : KAPALI YOLLAR Kayan Yazı Metni ( 21.11.2021 )
43 : İstanbul Çamlıca Televizyon Vericileri Kulesi ( 22.05.2021 )
42 : İSTANBUL HABERLERİ ( 25.04.2019 )
41 : ANKARA HABERLERİ ( 11.11.2019 )
40 : Kızılay-Dikmen-TRT Metro Hattı Önerisi ( 16.10.2019 )
39 : Ankara Keçiören Metrosu ( 08.01.2017 )
38 : Ulusal Literatürde Yayımlanan Yazılarım ( 17.12.2018 )
37 : Karayolu Güvenliği ( 01.08.2018 )
36 : Çanakkale Boğazı Geçişi (ÇANAKKALE 1915 Köprüsü) ( 15.11.2021 )
35 : Ankara Atatürk Kültür Merkezi-Kızılay Metrosu ( 31.01.2021 )
34 : İstanbul Boğazı Yavuz Sultan Selim Köprüsü - Çelik İmalatlar ( 09.05.2018 )
33 : Ankara Yenimahalle-Telsizler-Şentepe Teleferik Hattı ( 02.10.2019 )
32 : İstanbul 3 Katlı Büyük Tüneli ( 06.12.2015 )
31 : Eyfel Kulesi - Paris/FRANSA ( 12.11.2014 )
30 : Ankara-Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) ( 27.08.2014 )
29 : Kızılay-Çayyolu Metrosu (Ankara) ( 28.10.2019 )
28 : Batıkent-Sincan Metrosu (Ankara) ( 26.02.2019 )
27 : Tünel Delme Makinesi TBM ( 11.02.2019 )
26 : Ankara Panoramik Fotoğrafları ( 11.11.2019 )
25 : Dünya Metroları ( 30.09.2013 )
24 : SPONSORLAR LİSTESİ ( 10.03.2015 )
23 : Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı ( 19.10.2020 )
22 : Kanal İstanbul ( 28.10.2019 )
21 : AVRASYA Tüneli ve Bağlantı Yolları (Kazlıçeşme-Göztepe) İstanbul ( 13.03.2021 )
20 : Ankara Kızılay-Yaşamkent Metrosu Önerisi ( 11.05.2018 )
19 : Amaç ve Teşekkür ( 13.05.2020 )
18 : İstanbul Boğazı Yavuz Sultan Selim Köprüsü - Betonarme İmalatlar ( 09.05.2018 )
17 : Eskişehir Yolu-Konya Yolu Bağlantısı: 1071 Malazgirt Bulvarı ( 12.04.2014 )
16 : Kişilik Testi ( 11.04.2013 )
15 : İzmit Körfezi Geçişi Köprüsü (OSMAN GAZİ Köprüsü) ( 12.12.2019 )
14 : Post Tension-Ard Germe ( 10.09.2019 )
13 : WONDERLAND EURASIA (ANKAPARK) ( 11.04.2019 )
12 : Marmaray Projesi ( 29.11.2019 )
11 : Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Metro İstasyonuı-Ankara ( 08.01.2017 )
10 : Mühendislerin Mutluluk Eğrisi ( 09.06.2015 )
9 : Necatibey Metro İstasyonu - Ankara ( 20.05.2014 )
8 : ESKİŞEHİR ( 14.01.2019 )
7 : Araç Satış İlanı örneği :) ( 08.06.2012 )
6 : Konfor Esaslı Güzergah Analizi : Ankara-Antalya Örneği ( 05.03.2019 )
5 : Depremde Kurtulanlar ( 26.10.2011 )
4 : SES CD.si Oluşturma ( 18.06.2011 )
3 : LAGUNA II ( 06.12.2013 )
2 : Yol Uzunlukları ( 25.03.2014 )
1 : Yol Tanımları ( 03.02.2009 )
 
Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla
Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla
Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla
KAPALI YOLLAR : 21.11.2021 10:56:07 itibarıyla  ; 45-10 Demirci-Selendi (Heyelan nedeniyle Hoşçalar Mevkii 8.km.de yol trafiğe kapatıldığından ulaşım, Eskihisar-Esenyurt belediye yolu üzerinden sağlanmaktadır.) ( 8-8 ) km.leri arası KAPALI ; 33-60 Beşçatal-Sarıkavak (Trafik Dereköy-Karacaören-Çatak-Kavak yolları üzerinden sağlanmaktadır.) ( 26-27 ) km.leri arası KAPALI ; 33-01 Tarsus-Çamlıyayla (Trafik Ulaş üzerinden sağlanmaktadır.) ( 10-12 ) km.leri arası KAPALI ; 31-78 Osmaniye Osb-Botaş Tesisleri ( 0-5 ) km.leri arası KAPALI ; 01-02 Kozan-Mansurlu (Trafik Marangeçidi -İndirme istikametinden sağlanmaktadır.) ( 50-51 ) km.leri arası KAPALI ; 815-02 TUFANBEYLİ-FEKE ( 55-56 ) km.leri arası KAPALI ; 01-19 Yenice-Ceyhan Ayr.- Yılankale (her gün 21:00-07:00 saatleri arası yol trafiğe kapatılmaktadır.) ( 1-1 ) km.leri arası KAPALI ; 01-50 Tuzla-Adana ( 23-27 ) km.leri arası KAPALI ; 44-58 Malatya Ayr.-Erkenek (Tünel Bağlantı Yolu) ( 0-5 ) km.leri arası KAPALI ; 21-04 Kulp-Muş ( 50-80 ) km.leri arası KAPALI ; 49-02 Muş-Varto Ayr.- Bulanık ( 15-16 ) km.leri arası KAPALI ; 687-02 BAŞLAR-BEYDİĞİN-TAŞAĞIL ( 33-44 ) km.leri arası KAPALI ; 44323 Antalya-Alanya Ayr.-Beşkonak yolunun 27-28.km.leri arasında (Karabük Mahallesi Sınırları dahilinde) patlatmalı kazı çalışması nedeniyle 22.11.2021 tarihinde 14:00-17:00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacaktır. ( 27-28 ) km.leri arası KAPALI ; 16-51 Bursa-Orhaneli (Kontrollü olarak araç geçişlerine izin veriliyor.) ( 13-13 ) km.leri arası KAPALI ; 77-50 Yalova-Armutlu yolu heyelan nedeniyle kapatılmış olup trafik akışı alternatif güzargahtan sağlanmaktadır ( 17-17 ) km.leri arası KAPALI ; 37-81 Küre bağlantı yolu (İnebolu istikameti) ( 0-4 ) km.leri arası KAPALI ; 080-02 KARAKURT-HORASAN ( 0-45 ) km.leri arası KAPALI ; 957-01 SARIKAMIŞ-KARAKURT ( 55-58 ) km.leri arası KAPALI
anasayfa | amaç | çalışılan yollar | kapalı yollar | yol durumu | hava durumu | genel | akademik | ziyaretçi defteri | iletişim | ENGLISH | haber-gazete | gezenti rehberi | Ankara'dan
Whatsapp'ta paylaş Yazdır Yazdır
Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla