ANASAYFA AMACIMIZ ÇALIŞILAN YOLLAR KAPALI YOLLAR YOL DURUMU HAVA DURUMU GENEL ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
 
Tıkla
GENEL BİLGİLER
Ankara-Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) (27.08.2014-13.17.24)

27.08.2014 http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2014/08/27/istanbulankara-arasi-82-dakikaya-iniyor

Yeni yapılacak hızlı demiryolu ağı ile birlikte Pendik-Ankara arası 82 dakikaya düşecek. Mevcut Yüksek Hızlı Tren Hattına entegre olacak 109 kilometrelik yeni hat, Adapazarından (Köseköy) başlayıp 3. köprü ile Avrupa Yakasına bağlanacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek yeni bir demiryolu projesi ile Pendik-Ankara arası 82 dakikaya düşecek. Mevcut hat ile trenlerin maksimum seviyeye ulaşamamasından dolayı yetkililer, yeni bir hat inşa etmek için kolları sıvadı. Çalışmaları tamamlanma aşamasında olan ve son rötuşların yapıldığı yeni projede Adapazarından (Köseköy) başlayıp İstanbul istikametine giden YHT ile entegre yeni bir hat inşa edilecek. Pendik üzerinden geçecek bu yeni hat, 3. Köprü ile Avrupa Yakasına bağlanacak.

Projesi tamamlanma aşmasında olan ve son rötuşlarının yapıldığı ikinci YHT kapsamında Köseköyden başlayıp 3. Köprüye kadar uzanan 109 kilometrelik yeni bir demiryolu yapılacak. İkinci YHT, kısım kısım olmak üzere 63,3 km tünel ve 10,5 kilometre viyadüklerden oluşacak. Tünellerden en uzunu 10 bin 200 metre olacak.

-------------------------------------------------

27.08.2014 http://www.son.tv/haber-280955

23 Temmuz 2014 tarihinde hizmete giren Ankara-Eskişehir-İstanbul YHT hattında 33 günde 146241 yolcu taşındı. %100 doluluk oranıyla çalışan hatta günlük ortalama 4500 yolcu seyahat ediyor.

TCDD Eskişehir Gar Müdür Yardımcısı Ali Yıldız ın açıklaması:1-24 Ağustos tarihleri arasında Eskişehirden İstanbula 17 bin 696 kişi, Ankaradan İstanbula 56 bin 568, İstanbuldan Eskişehire 14 bin 933, İstanbuldan Ankaraya ise 57 bin 44 kişi seyahat etti. Eskişehirden Ankaraya ise 69 bin 613 kişi, Ankaradan Eskişehire de 64 bin 978 kişinin ulaşımı sağlanmıştır. Vatandaşlarımızın tek isteği sefer sayılarının artırılması. İstanbul hattındaki 6 olan sefer sayısı yetmiyor. Eskişehirin talebini karşılayamıyoruz. Vatandaşlarımız bizlere memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Bir yandan da sefer sayılarının arttırılmasını talep ediyorlar.

   

29.06.2014

http://yenisafak.com.tr/ekonomi-haber/hizli-trende-bilet-70-lira-30.06.2014-662590

İstanbul-Ankara arası hızlı trenle seyahat etmenin ilk belirlemelere göre fiyatı 70-80 lira arasında olması öngörülüyor. Biletini erken alan ise daha ucuza seyahat edebilecek. Hattın maksimum işletme hızı 250 kilometre olacak. Ankara-İstanbul YHT hattında ilk etapta Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Pamukova, Sapanca, İzmit, Gebze ve Pendik olmak üzere toplam 10 durak bulunacak. Geyve-Arifiye arasındaki hat ise konvansiyonel trenler tarafından kullanılacak. 

Ankara-Pendik arası yolculuk ise 2 saat 45 dakika olacak. İlk aşamada son durağın Pendik olacağı hat Söğütlüçeşme istasyonuna kadar uzatılacak. Ankara-İstanbul YHT hattı, 2015 te Marmaray a bağlanacak ve Halkalı ya kadar ulaşacak.

 

24.03.2014 www.yolteknolojileri.com.tr

Ankara-İstanbul YHT hattı projesinde sona yaklaşıldı. Seyahat süresini 3 saate indirecek hattın mayıs sonunda açılması bekleniyor. 

Ulaştırma Bakanı, yaptığı açıklamada: Eskişehir-İstanbul arasındaki inşa ettiğimiz hattımız 266 kilometre. Piri Reis test treni inşa ve sertifikasyon sürecinin tümünde hattın test ve ölçümlerini yapıyor. Piri Reis, 250ye yakın test parametresini ölçen ve değerlendiren bir tren. Testler esnasında Eskişehir-Pendik koridoru boyunca standart dışı bir ölçüm varsa bunları lokal olarak gideriyoruz.

Bu hattımızda maksimum işletme hızı 250 kilometre olacak, testleri 275 kilometre hıza göre yapıyoruz. dedi. Eskişehir ve İstanbul arasında kalan 266 kmlik bölümün tamamlanmasıyla, Ankara ve İstanbul arasındaki 542 km 3 saatte katedilecek.

Tren Ankara, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Pamukova, Sapanca, İzmit, Gebze ve Pendik olmak üzere toplam 10 durakta yolculara hizmet verecek.

 

 

Ankara İstanbul arasındaki demiryolu ulaşımını üç saate indirecek Ankara - İstanbul Hızlı Tren Projesinde alt yapı inşaatında sona gelindi.

24.04.2014 www.yolteknolojileri.com.tr

Ankara İstanbul arasındaki demiryolu ulaşımını saatte 250 km hız yaparak 3 saate indirecek Ankara - İstanbul Hızlı Tren Projesinde alt yapı inşaatının yüzde 98i tamamlandı. Ankara-İstanbul yolcu taşımacılığındaki demiryolu payını yüzde 10dan yüzde 78e çıkarması hedeflenen Ankara- İstanbul Hızlı Tren Hattı inşaatı, 10 bölümden oluşuyor.

AAnın haberine göre; İzmit-İstanbul Kuzey Geçişi inşaatında gecikmenin olduğu ve firmaya ek sürenin verildiği proje, toplam 533 kilometre olacak.

 

İnşaatı yürüten TCDDden alınan bilgiye göre hattın inşasındaki son durum şöyle: Ankara - İstanbul Hızlı Tren Projesi, iki etapta tamamlanacak. Projenin ilk etabı olan Ankara-Eskişehir Hızlı Tren hattı 2009 yılında hizmete açıldı.

 

Projenin ikinci etabı olan Eskişehir-İstanbul hattının inşaatı devam ediyor. Köseköy-Gebze Etabının Temeli 28 Mart 2012 tarihinde atılmıştı. Hattın 44 kmlik Gebze-Haydarpaşa kesimi Marmaray Projesi ile yüzeysel metroya dönüşeceğinden Marmaray Projesi kapsamında yapılacak.

Sincan-Esenkent ve Esenkent-Eskişehir Hatları işletmeye açıldı.

Son durum 

Esenkent- Eskişehir Hattı Esenkent-Eskişehir arasındaki hızlı tren hattı, mevcut hattan bağımsız, 250 km/saat hıza uygun çift hatlı ve yüksek standartlı olarak inşa edildi. Hat işletmeye alındı. 

Eskişehir Gar Geçişi Son Durum
•Kapalı kesit tamamlandı ve açıldı.
•Ankara cihetinden başlanılan projenin 1741 metresi tamamlandı.
• Alt geçit ve peron imalatlarına devam ediliyor.
• Gar sahasında L,U duvar imalatları tamamlandı.

Eskişehir-İnönü Hattı

• Ulusal Egemenlik Bulvarı Üst Geçidi ve devamındaki DSİ Kanalı Geçişinde anayol ve bağlantı yollarının proje imalatları yalnızca oto korkuluk haricinde tamamlanmış, 29 Eylül 2013 tarihinde fiilen trafiğe açılmıştır.

• Üstyapı: Piri Reis Treni ile ölçüm yapıldı. Sonuçlar bekleniyor.

İnönü- Vezirhan Hattı
• 17 adet Alt geçit, 3 adet üst geçit, 29 adet kutu menfez imalatları tamamlanmıştır.
• Toplam 26 bin 993 metrelik 19 tünelden 18i bitirildi ve üstyapıya teslim edildi.
•Elektrifikasyon: Yer teslimi yapılan kesimde çalışmalar devam etmektedir.
•Sinyalizasyon: 7 adet Teknik Bina inşaatı eşzamanlı olarak devam edilmektedir. Yol boyu ve Dahili Ekipman Montajlarına devam edilmektedir.

Vezirhan-Köseköy Hattı
• 8 adet tünel ve viyadüğün tamamı bitirildi. ( 11.342 metre tünel – 4.188 metre viyadük) • 151 adet menfez, 33 adet altgeçit bitirildi.
• Geyve- Vezirhan (VK12- T17 Giriş) arası 48 kilometre teslim edildi. Üstyapı çalışmaları devam ediyor.

Köseköy- Gebze Hattı
•Altyapı imalatları devam ediyor.
• Balast ve travers serme çalışmaları devam ediyor. • Direk temel çalışmaları devam ediyor.
• Altyapı deplaseleri yapılmaya başlandı.
•Sinyalizasyon ve telekomünikasyon sistemleri tasarımı ile arayüz çalışmaları devam ediyor.
• Kablo kanal inşası devam ediyor.

İzmit- İstanbul Kuzey Geçişi

•Adapazarı Kuzey Geçişi Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri işi kapsamında yüklenici firmayla 16 Şubat 2011 tarihinde sözleşme imzalandı.
•1 Aşama koridor seçimi çalışmaları onaylandı.
•26 Eylül 2012 tarihinde firmanın sözleşme süresi bitti.
•Firmaya 317 gün süre uzatımı verildi ve 3. aşama çalışmalarına devam ediliyor.

Kaynak: http://www.yolteknolojileri.com.tr/akilli-ulasim/detay/7392/ankara-istanbul-hattinda-altyapi-insaati-bitmek-uzere

 

 

İSTANBUL HABERLERİ
ANKARA HABERLERİ
Kızılay-Dikmen-TRT Metro Hattı Önerisi
Ankara Keçiören Metrosu
Ulusal Literatürde Yayımlanan Yazılarım
Karayolu Güvenliği
Çanakkale Boğazı Geçişi (ÇANAKKALE 1915 Köprüsü)
Ankara Atatürk Kültür Merkezi-Kızılay Metrosu Önerisi
İstanbul Boğazı Yavuz Sultan Selim Köprüsü - Çelik İmalatlar
Ankara Yenimahalle-Telsizler-Şentepe Teleferik Hattı
İstanbul 3 Katlı Büyük Tüneli
Eyfel Kulesi - Paris/FRANSA
Ankara-Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT)
Kızılay-Çayyolu Metrosu (Ankara)
Batıkent-Sincan Metrosu (Ankara)
Tünel Delme Makinesi TBM
Ankara Panoramik Fotoğrafları
Dünya Metroları
SPONSORLAR LİSTESİ
Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı
Kanal İstanbul
AVRASYA Tüneli ve Bağlantı Yolları (Kazlıçeşme-Göztepe) İstanbul
Ankara Kızılay-Yaşamkent Metrosu Önerisi
Amaç ve Teşekkür
İstanbul Boğazı Yavuz Sultan Selim Köprüsü - Betonarme İmalatlar
Eskişehir Yolu-Konya Yolu Bağlantısı: 1071 Malazgirt Bulvarı
Kişilik Testi
İzmit Körfezi Geçişi Köprüsü (OSMAN GAZİ Köprüsü)
Post Tension-Ard Germe
ANKAPARK : Ankara Temapark ve Hayvanat Bahçesi
Marmaray Projesi
Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Metro İstasyonuı-Ankara
Mühendislerin Mutluluk Eğrisi
Necatibey Metro İstasyonu - Ankara
ESKİŞEHİR
Araç Satış İlanı örneği :)
Konfor Esaslı Güzergah Analizi : Ankara-Antalya Örneği
Depremde Kurtulanlar
SES CD.si Oluşturma
LAGUNA II
Yol Uzunlukları
Yol Tanımları
 
Tıkla
homepage | purpose | road works | road closures | road condition | weather | general | visitor book | contact